5 דברים שלמדתי במהלך הטיולים שלי בעולם

by Goldi
8 comments

לפעמים אנחנו לא מבינים כמה טיולים בעולם יכולים להיות מהותיים עבורנו. אנחנו טסים, מטיילים, אוכלים וחוזרים, לפעמים אותו הדבר ולפעמים קצת שונים. לא חושבת שאחת התובנות שיהיו כתובות מטה פשוט קפצה לי לראש במהלך הטיול, אלו דברים שקלטתי רק אחרי החזרה לארץ.

כשאני חוזרת לארץ, אני עוברת על המסע שלי ו"מעכלת" אותו, כלומר מבינה במה הוא תרם לי, מה למדתי והאם הוא שינה אותי.
נכון, כשאני מסתובבת ברחובות פריז אני לא חושבת על הרופא שדיברתי איתו בבית קפה, זה היה נראה לי משהו מאוד רגיל לעשות באותו הרגע אבל, כשחזרתי לארץ אני זוכרת שמהשיחה איתו עלתה לי התובנה הראשונה:

1. לכל מדינה יש קשיים משלה, באחת עובדים פחות שעות אבל יש יותר דיכאונות, באחרת לכל עובד יש 30 ימי חופשה אך הם לא מרוויחים מספיק בשביל לצאת אליה. ישבתי בבית קפה מאוד יוקרתי בפריז ויצא לי לדבר עם רופא שישב בשולחן לידי. זה היה בשבוע האחרון של 2018 כשהמונים יצאו לרחובות וניפצו את חלונות הראווה ברחובות שאנז אליזה. הוא לא היה מרוצה, למרות שהרוויח מאוד יפה וחי טוב בפריז, היו לו המון תלונות על ההתנהלות של הממשלה. כלומר, אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת משוטטות בעיר חדשה או מאייטם חדשותי כזה או אחר מה קורה באמת במדינות שאנחנו מבקרים בהם.
מה שמוביל אותי לתובנה הבאה –

2. ללמוד להגיד תודה – תודה על מה שיש לי, על המדינה, על הבית, על האפשרויות האינסופיות שעומדות בפניי, זה לא מובן מאליו בכלל ואני פותחת כל בוקר באמירת תודה על החיים שלי. גם לפני הטיולים הייתי מודה על מה שקיבלתי, פשוט לאחרונה יצא לי ממש להתעמק בתרבות של המדינות שטסתי אליהן ובחיים של המקומיים והבנתי שהמקום והמדינה שאני נמצאת בהם מאוד טובים לי ועל כך אני מודה.

5 דברים שלמדתי במהלך הטיולים שלי בעולם

3. לדעת שאפשר להתנדב בכל מקום בעולם ושזה לא פחות טוב ועוזר מלהתנדב בארץ – לפעמים כשאני מגיעה למדינה מסויימת למספר רב של ימים אני בוחנת בין אופציות הטיול שלי גם אופציה להתנדבות (יש המון אופציות כמו מקלטים לחיות או בתי יתומים).
ההרגשה כל כך מספקת וממלאת את הנפש, לא תמיד תרומה צריכה להתבטא בכסף, בסופו של יום כולנו רוצים יחס אישי וחם וזה מה שהתנדבות עוזרת לנו לתת לאותם ילדים/חיות.

3. לדעת שאפשר להתנדב בכל מקום בעולם ושזה לא פחות טוב ועוזר מלהתנדב בארץ - לפעמים כשאני מגיעה למדינה מסויימת למספר רב של ימים אני בוחנת בין אופציות הטיול שלי גם אופציה להתנדבות (יש המון אופציות כמו מקלטים לחיות או בתי יתומים). ההרגשה כל כך מספקת וממלאת את הנפש, לא תמיד תרומה צריכה להתבטא בכסף, בסופו של יום כולנו רוצים יחס אישי וחם וזה מה שהתנדבות עוזרת לנו לתת לאותם ילדים/חיות.

4. להכיר מקומיים ולטייל איתם – נכון זה נשמע קצת מפחיד ומוזר אבל תאמינו לי שאתם זוכים במדריך טיולים חינם שיכול לקחת אתכם למקומות שלבד לא הייתם מגיעים בכלל, חוץ מזה שאני אוהבת ללמוד שפות חדשות וזו אחלה דרך.
אני דוברת כמה שפות מה שמקל על העניין עבורי אבל גם במדינות עם שפה שאני לא מכירה זו חוויה מדהימה ואנגלית היא שפה בינלאומית אצל כולנו ;). בנוסף, אני כמעט תמיד מסתובבת עם סים מקומי ומשתדלת לעשות את זה כשאני מטיילת עם עוד מישהו או עם המשפחה או חברים, הפעם היחידה שעשיתי את זה לבד הייתה בדרום אמריקה כשטיילתי לבד בטיול הגדול.

5. אנחנו יכולים לחיות בלי אינטרנט – תאמינו לי, בקובה חיים ככה עד היום וכן אני יודעת שיש שם אינטרנט היום אבל, רוב הזמן שלהם הוא ללא אינטרנט ותוכלו לראות שם תקשורת בין אנשים, ילדים מסתובבים ברחובות עד השעות המאוחרות של הלילה ואנשים שמסתכלים בעיניים כשהם מדברים ולא בצגים. אגב, זה לא רק בקובה ככה אלא בהרבה מדינות בעולם, בעיקר בהרים ובכפרים.
*בתמונה – אני והמאראקס שלי תקועות בדרכים בקובה עם רכב שלא מתניע, מחכות שמישהו יעבור ויעזור לנו.

5 דברים שלמדתי במהלך הטיולים שלי בעולם

אני מאמינה שלטייל בעולם הפך אותי לאדם מתחשב, סובלני, מודע לסביבה ולעולם ואני יכולה רק להודות על ההזדמנויות הללו.
למדתי להכיר תרבויות לעומק, לחזור לשורשים ולמקורות שלי, לדבר וללמוד שפות זרות וצברתי חברים וחוויות לחיים.

אשמח לשמוע מה התובנות שלכם מטיולים בעולם 🙂

You may also like

8 comments

טל אפריל 7, 2020 - 11:20 am

תובנות נהדרות!
אני אישית מגיעה לאותה תובנה כל פעם מחדש אחרי שאני חוזרת מטיול בחו"ל והיא שאין כמו בארץ.

Reply
Goldi אפריל 7, 2020 - 1:35 pm

וואו ממש! אני אוהבת לטייל בעולם אבל אין כמו בבית.

Reply
עדי מצ'יק ליסט אפריל 7, 2020 - 3:00 pm

איזה פוסט כייפיי! הכי אני אוהבת תובנות של טיולים. לפעמים אני חושבת שטיול טוב הוא כמו חיים מואצים, הכל קורה מהר יותר וגם התובנות מגיעות באותה מהירות…

Reply
Goldi אפריל 9, 2020 - 8:50 am

וואו כל כך נכון! מכל טיוליי השכלתי 😉

Reply
פרידה אפריל 14, 2020 - 7:50 am

מרגשת… יש לך לב ענק וכל מסקנה מהממת מהשניה

Reply
Goldi אפריל 14, 2020 - 9:52 am

תודה רבה אהובה שלי!

Reply
נטע אפריל 11, 2020 - 1:32 pm

פוסט מקסים ואופטימי, במיוחד עכשיו!

Reply
Goldi אפריל 11, 2020 - 5:39 pm

תודה רבה 🙂

Reply

Leave a Comment