8 טיפים לאורח חיים בריא יותר

by Goldi
10 comments

חלק ממה שאכתוב כאן אני מיישמת כבר שנים וחלק התחלתי לאחרונה. אני כל יום לומדת משהו חדש, מתנסה, חווה ואם זה מתאים לי ולאורח החיים שלי אני ממשיכה עם זה אבל, גם אם מדובר בטרנד מאוד פופולרי ושמרגיש לי שכולם עושים אותו ולי הוא לא מתאים, לעולם לא אמשיך לעשות את זה. אנחנו חייבים לזכור שכל אחד מאיתנו הוא שונה ולא כל דבר שמתאים לאחר הוא מתאים גם לי, תלמדו להקשיב לגוף שלכם הוא יודע מה הכי טוב בשבילכם.

תלמדו להקשיב לגוף שלכם

לאחרונה, כמו כל טרנד שנכנס לחיינו וסוחף את כולם בלי הבדלי גזע, דת ומין נכנס טרנד "מועדון ה5 בבוקר".
אני מודה, גם אני קראתי את הספר ואני הולכת לכתוב לכם את דעתי עליו ועל עוד מספר ספרים בסגנון בקרוב מאוד, אבל בואו נחזור לנושא הטרנד. אני אוהבת לעבוד בלילות, כשיש שקט מוחלט אני מסיימת את המשימות שלי לאותו היום סוגרת פינות והולכת לישון עם רשימת "TO DO LIST" נקייה עד כמה שאפשר. הבעיה שאם אני הולכת לישון ב1 בלילה אני לא יכולה לקום ב5 בבוקר ולא משנה עד כמה הטרנד הוא פופולרי ומצליח. אני יודעת להקשיב לגוף שלי, להבין מתי השעות הפרודקטיביות שלי ומתי לא, דואגת לישון את ה7-8 שעות כל לילה גם אם זה אומר שאני אתעורר ב8-9 בבוקר זה לא עושה אותי פחות מוצלחת.

תתאמנו בבוקר

אני אוהבת מאוד לרוץ בבוקר, אירובי בזריחה הוא אחד האהובים עליי, לפתוח את הבוקר בריצה על חוף הים או יותר נכון בטיילת גורם לי אושר גדול בעיקר כי אני יודעת שסימנתי וי על אחת המשימות הקשות שלי ביומיום שלי כבר ב8 בבוקר. כמובן שאם אתם מסוגלים לעשות גם אימון כוח בבוקר אז זכיתם ולא תצטרכו להתהלך כל היום במחשבה של אני אתאמן היום או אוותר, כי למען האמת המשימות שלנו אף פעם לא נגמרות ודחיינות קיימת בכולנו.

סגלו לעצמכם הרגלי "אכילה נקייה" לפחות פעמיים בשבוע

אכילה נקייה הכוונה אכילת מזון בסיס, פשוט וטרי וכמה שפחות מעובד. אני סיגלתי לעצמי את Meatless Monday והוספתי לו את Meatless Wednsday ככה שפעמיים בשבוע אני גם לא אוכלת בשר וגם דואגת לאכול כמה שיותר נקי. אני לא תזונאית ולא מתיימרת להיות, כמו שאמרתי גיליתי על עצמי שהגוף שלי בימים שני ורביעי מרגיש הרבה יותר קליל ונינוח ופחות כבד עם רצון לישון אחרי כל ארוחה. בימים של אכילה נקייה אני גם דואגת לשתות רק תה ירוק ולהפחית בקפה.

תצאו מהבית כל יום

אני יודעת שיש המון עצמאים ואנשים שעובדים מהבית שיכולים להיות בו ימים שלמים בלי לצאת החוצה, זה יכול לגרום לתחושת מחנק וחוסר חשק לעבוד או לעשות כל דבר אחר. חוץ מזה, בעיניי רוב ההשראה נמצאית בחוץ, אני מקבלת רעיונות חדשים מהליכה בים, סיבוב עם הכלבה שלי או אפילו משיחה קצרה עם השכן.

תעשו הפסקות יזומות מהטלפון שלכם

כולנו מכורים וישקר מי שיגיד שהוא לא. הפלאפונים הולכים איתנו לכל מקום, גם למיטה וגם בזמן ארוחות משפחתיות.
יעידו חבריי שאני שנים לא שמתי את הטלפון על שקט מהפחד שאפספס דברים שקורים או שחלילה אתעורר בבוקר ואראה הודעה שלא העירה אותי, הייתי בזמינות מלאה מינימום אני מרדית גריי שמוזעקת לניתוח חירום.

אני לא זוכרת מתי החלטתי שזהו מעכשיו אני שמה את הטלפון על שקט אלא אני זוכרת שזו אחת ההחלטות הכי מוצלחות שלקחתי בחיי.
לא כל צליל מקפיץ אותי, אני לא בכוננות מתמדת ואני בנאדם רגוע יותר ללא ספק. החלטתי שבארוחות משפחתיות אני לא יושבת עם הטלפון, בלילות הטלפון על שקט והפוך עד שיצלצל השעון ויעיר אותי, ובמהלך היומיום שלי כשהבן זוג שלי חוזר מהעבודה, לא משנה מה הטלפון בצד לפחות לחצי שעה.

תקשיבו לפודקאסטים

זה נשמע מוזר, ארוך ומתיש אבל יש אלפי פודקאסטים טובים שהם קצרים, מלאים במידע או סתם מצחיקים ומעבירים את הזמן. לא סתם בטד מציגים רק 18 דק' וזה המקסימום. אני אוהבת להאזין לכל מיני סוגי תכנים, משיווק עד היסטוריה ואומנות, כל מה שמעניין אותי אני מאזינה.
יכולה להגיד שלמדתי המון, קיבלתי מוטביציה, ראיתי או יותר נכון שמעתי על תחומים שמעניינים אותי שלא תמיד כל התוכן שאנחנו שומעים כותבים אותו אז נחמד לשמוע אותו בצורה הגולמית שלו בלי עריכות.

LISTEN TO PODCUST

תפסיקו להתעסק בשטויות

אני לפעמים נותנת כל כך הרבה יחס וחשיבות לדברים לא חשובים בחיים, מגיעה למצב שכל האנרגיות שלי נגמרות בלהתעסק בשטויות, צפיות בסטורי, כמה תגובות היו לי, למה התגובה הזו הייתה כזו נוקבת וכו' וכו'.
כל זה מוריד מוטיבציה וגורם לנו ההפך מלרצות לנסות להמשיך ליצור. צריך ללמוד לנשום ולהגיד אוקיי, אני מאמין במה שאני עושה, אני טוב במה שאני עושה ואני משתפר מיום ליום שזה הכי חשוב בכל המסע הזה ואם אתם מאמינים שאתם טובים במה שאתם עושים אז התמדה תביא להצלחה ללא כל ספק.

זה לא סותר שצריך לדעת לקבל ביקורת בונה, צריך להבין מאיפה היא באה ולהשתפר להבא.
אני בנאדם של מספרים, כולנו אנשים של מספרים באופן כלשהו ומרגישים שזה מה שמגדיר אותנו, אז זה לא נכון.
התמדה, הקשבה וסבלנות יביאו לנו את ההצלחה, לא מספר העוקבים.

BELIEVE IN YOURSELF

תפסיקו לפחד

אתם יודעים כמה חלומות נשארים קבורים כי אנשים מפחדים ממה יגידו, מה יחשבו, מי אני בכלל וכו', כמה מוחות מבריקים אנחנו מפסידים בגלל הפחד הזה.
מה הפחד מסמן? הוא בא להגיד תעצרו רגע, יש לי משהו לספר לכם, תקשיבו לי ואז תחליטו איך לפעול.
הפחד הוא דבר טוב, הוא עוצר אותנו מלעשות דברים משוגעים כמו לקפוץ מגגות אבל הוא לא אמור לעצור אותנו מלהגשים חלומות.
הפחד אומר לכם שאתם לא טובים מספיק? תעשירו את הידע שלכם בנושא.
הפחד אומר לכם שאתם לא תצליחו בחיים ותיכשלו? תנסו, תתחילו בקטן, רק תתחילו ומקסימום תצליחו.
העיקר תלמדו להקשיב לפחד ולחיות איתו בשלום, לא לפחד מהפחד, זה הכי נוראי.


You may also like

10 comments

טל יוני 23, 2020 - 7:18 am

פוסט מעולה ומעורר מחשבה!
אני גם סיגלתי לעצמי הרגלי בריאות חדשים ואוהבת את זה 🙂

Reply
Goldi יוני 23, 2020 - 8:05 am

זה תמיד כיף לנסות דברים חדשים, במיוחד אם הם לטובתנו ותורמים לשיפור החיים שלנו 🙂

Reply
הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה ולייף סטייל יוני 23, 2020 - 8:12 am

בגדול אני מיישמת פחות או יותר הכל חוץ מלהתאמן בבוקר. מידי פעם ניסיתי להעביר את האימונים שלי לבוקר ופעם אחר פעם זה לא עשה לי טוב. אז למדתי להקשיב לגוף שלי 😉 ולהשאיר בערב

Reply
Goldi יוני 23, 2020 - 12:49 pm

זה הכי חשוב! לדעת וללמוד להקשיב לגוף שלך ולמה שהכי טוב לו.

Reply
Linoy יוני 23, 2020 - 8:49 am

חלק מהדברים פה אני מיישמת ואני חייבת להסכים שאלו באמת הרגלים שממש חשוב לאמץ, במיוחד אכילה נקייה ולהתאמן בבוקר, משנה חיים!

Reply
Goldi יוני 23, 2020 - 12:50 pm

לגמרי, אכילה נקייה גרמה לי לשינוי משמעותי בגוף ובבריאות.

Reply
יערה אופיר יוני 23, 2020 - 9:48 am

אהבתי מאוד את הטיפים. מאמצת את ההפסקות היזומות מהטלפון, בעיקר בשעות אחר הצהריים.

Reply
Goldi יוני 23, 2020 - 12:51 pm

איזה כיף זה.. רק הידיעה שאת שולטת בזה ולא הנייד בך 🙂

Reply
עדי בן עזר יוני 23, 2020 - 2:32 pm

תודה על הטיפים. איך את שומרת על כח הרצון להתמיד בהרגלים האלו?

Reply
Goldi יולי 13, 2020 - 7:54 am

אנחנו בני אנוש ולא תמ יד זה מצליח, פשוט כשיש הרגלים מסודרים אז גם כשנופלים יודעים לאן לחזור.

Reply

Leave a Comment