איך להעביר את הזמן בבידוד מבלי להשתגע

by Goldi
0 comment

הימים האחרונים לא קלים לנו, אם חשבנו שזה רחוק מאיתנו והקורונה לא תגיע אלינו אז עכשיו אין ממנה מנוס.
זה התחיל בבידוד ממדינות מסויימות, עבר לבידוד לכל החוזרים מכל מדינה ועכשיו נראה כי עדיין לא הכריזו על עוצר במדינה אבל המדינה עצרה מלכת. ילדים בחופש עד אחרי פסח, עוברים לעבוד מהבית, אנשים מפוטרים, עסקים קורסים ונראה כאילו המצב כולו תוהו ובוהו.

עכשיו, יש דברים שתלויים בנו ויש כאלו שלא. אנחנו בוחרים מה לעשות בזמן שלנו בבית ואיך לנצל אותו.
אנחנו צריכים לזכור שזה מצב נתון וצריך לקחת את הטוב ממנו, הרי כמה פעמים במהלך היומיום שלנו אמרנו "הלוואי שהיה לי עוד יום בשבוע", "הלוואי שהיו לי יותר ימי חופש", "עוד שעה ביום, מה ביקשתי".

אז הנה, קיבלנו המון שעות ריקות בבית, בואו נוציא לפועל את כל מה שרצינו, נצמח ונגדל, נלמד ונתפתח, נשמור על מורל גבוה כדי שלא נשתגע.

תלמדו משהו חדש

אני לדוגמא, רוצה כבר המון זמן ללמוד עריכת סרטונים וכל פעם דוחה את זה כי יש משהו אחר בחוץ שיותר קורץ לי.
למי שיכול, אני לגמרי ממליצה על לקחת קורס דיגיטלי בתשלום וככה גם לתמוך בבעלי העסקים הקטנים.
למי שלא יכול, זה לגמרי מובן ויש כל כך הרבה סרטונים טובים ביוטיוב או אפילו בקמפוס IL שהקימו "לכבוד הקורונה" עמוד שלם ובו קורסים במגוון נושאים בחינם!

אתר נוסף שהתאהבתי בו לאחרונה הוא הSKILLSHARE, זהו אתר לא חינמי והוא עולה 99$ לשנה ולדעתי הוא שווה כל שקל (או דולר).
יש בו קורסים שמעבירים אותו אנשים כמוני וכמוך, על צילום דרך הסמארטפון, כתיבה שיווקית, צילום במצלמה מקצועית, עריכת תמונות ועוד. עם כמות הקורסים שאני שוקלת ללמוד ולקחת, האתר הזה נותן לי את המענה הזול ביותר כרגע.

סדר וארגון

אני מסדרת ומגבה את התמונות שלי בנייד אחת לשבוע, בד"כ בסופ"שים ומגלה שזה עדיין לא מספיק. אני מצלמת כל יום קרוב ל200-500 תמונות!!! מה שקרה זה שהיו לי מספר טיולים אחד אחרי השני, לא שחלילה אני מתלוננת על זה אבל זה יצר מצב שלא הספקתי ליצור אלבום לטיול אחד והופ הייתי בטיסה ליעד אחר. החלום שלי היה שיהיה לי זמן לארגן תיקיות לתמונות הללו, ותראו איזה פלא, יש בידוד, שהות מרובה בבית, הגיע הזמן לסדר וארגון.

להתאמן

נכון, גם ככה ביומיום כשאנחנו לא בבידוד אין לנו כוח להתאמן ואנחנו מתעצלים ללכת למכון, אז בבידוד? למי יש כוח בכלל והספורט היחיד שלנו הוא מהספה למקרר. אז כן, קודם כל אוטוטו קיץ ואתם לא רוצים למצוא את עצמכם כועסים על המשקל, על הקורונה, על הבידוד ועל מה לא.
שנית, מדובר בבריאות שלנו, אנחנו קולטים בימים האחרונים כמה חשוב לשמור על אורח חיים בריא, לחזק את המערכת החיסונית ואת הגוף שלנו, אז תקומו מהספה, תזיזו את הגוף שלכם לחצי שעה/שעה ואם אתם מתקשים למצוא מה לאכול, תקפצו לקטגוריית מתכונים שלי להציץ :).

אגב, כשאני מדברת על אימון, אני לא מדברת רק על אימון פיזי ואינטנסיבי אלא, על פעילות כמו יוגה או מדיטציה שנותנת לנו אפשרות גם לאמן את המוח והנפש. זה הרי ידוע וברור לכולנו שברגע שהראש והנפש רגועים, גם הגוף שלנו רגוע. וכשהכל נמצא בבלאגן בחוץ זו הזדמנות מעולה להיכנס פנימה ולעשות סדר.

לקרוא וללמוד

אם אתם עוקבים אחריי באינסטגרם, אתם יודעים כבר שאני אוהבת לקרוא, מידי ערב לפני השינה מקדישה לזה זמן מיד אחרי המקלחת עם הכניסה למיטה.

אני אישית קוראת הרבה ספרי העשרה בנושאי כסף, צמיחה, יזמות, מוטיבציה ועוד.
כשאני מוצאת משפטים מעוררי השראה, אני ישר מצלמת או כותבת לי במחברת וכשמגיע הזמן הם הופכים לציטוטים באינסטגרם שלי.

מצאתי לכם אתר שפרסם ספרים דיגיטלים בחינם, ישנם ספרים במגוון נושאים, מי יודע אולי תתנסו ותתאהבו בקריאה.

פודקאסטים

כמה אפשר להקשיב לחדשות? גם נדמה שהם לא הולכים הביתה, מחדשות הבוקר עד 23:00 בלילה, אפשר להשתגע ככה.
במקום לשמוע את אותם דברים כל היום, אני הגבלתי לעצמי את החדשות לפעם ביום למהדורה המרכזית.

במקום זה, אני מעדיפה להאזין לפודקאסטים.
אני לא מדברת על סתם פודקאסטים, אני בוחרת את הנושאים שמעניינים אותי, שאני רוצה ללמוד ולהתפתח בהם
בנושאי יזמות, שיווק ואי קומרס ואתם יכולים למצוא פודקאסט כמעט בכל נושא שתחפשו (תנסו את זה, אתם באמת תופתעו!)

You may also like

Leave a Comment